Na úvod aneb Proč tento blog vznikl

Nejsem odborník ani ekologický aktivista. Nejsem příznivcem slov „ekologický, „přírodní“, „alternativní“ nebo „přirozený“, protože nikdo neví, co vlastně znamenají, a jsou spíš nálepkou pro všechno, co má být moderní a in. Přesto jsem se před několika lety vydala do vod dříve neznámých a snažím se proniknout do tajů všech těch „eko“ a „bio“.

Na těchto stránkách se chci zabývat třemi otázkami:

Tu třetí vám zodpovím hned. Je totiž nejsložitější a neexistuje k ní žádný jednoznačný návod. Mám k ní vlastně jen jednu všeobecnou radu: Skončete vždy tam, kde vám všechny ty „eko“ a „bio“ věci začínají negativně ovlivňovat vztahy s lidmi a pokoj v srdci. Správně rozeznat tu hranici, kam až dojít, to je jen a jen na vás.

Tu první zodpovím teď a v každém článku ji ještě podrobněji rozvedu. Proč začít? Důvodů je spousta. Čeho si nejvíc cením já?

A přesně proto jsem začal psát tento blog - abych tu změnu trochu ulehčila dalším lidem. Většina článků se bude snažit odpovědět na otázku „Jak začít?“. Nemají být dogmatem nebo neotřesitelnou pravdou, ale především startovací rampou, která může pomoci překonat počáteční nejistotu a odrazit čtenáře k podrobnějším článkům a odbornějším informacím.

Jakým tématům bych se zde postupně chtěla věnovat?